Wij staan voor Ons Vinkel

Resultaten Woonwensenonderzoek Vinkel - zomer 2025

Datum: 08-09-2025


Resultaten Woonwensenonderzoek Vinkel - zomer 2025

De dorpsraad Vinkel heeft in de zomer van 2025 een “eigen” online-woonwensenonderzoek uit laten voeren met als doel een beter inzicht te verkrijgen in specifieke woonwensen in Vinkel. 


Resultaten woonwensenonderzoek Vinkel - zomer 2025

 

Zoals aangekondigd tijdens de recente openbare dorpsraadvergadering in mei, heeft de dorpsraad Vinkel een “eigen” online-woonwensenonderzoek uit laten voeren met als doel beter inzicht te verkrijgen in specifieke wensen in Vinkel. Dit online-onderzoek is door 151 respondenten ingevuld, waarmee de uitkomst een veel representatiever beeld schetst over de woonbehoeften in ons dorp dan het gemeentelijke 4-jaarlijkse onderzoek.

 

De groepen van 18 – 23 en 23 - 30 jaar, de toekomst van Vinkel, waren met 55 respondenten sterk vertegenwoordigd. In totaal werden in dit onderzoek 15 vragen gesteld. 50 van 151 respondenten gaven aan geen verhuiswens te hebben.

 

De gemeente ’s-Hertogenbosch doet iedere 4 jaar een onderzoek en de uitkomsten daarvan lijken erg af te wijken van wat wij doorgaans in ons dorp horen en in de uitkomst van het onderzoek zien. In de afgelopen jaren zijn verschillende bouwinitiatieven op locaties in Vinkel niet in behandeling genomen of afgewezen omdat ze niet overeenstemden met de stedenbouwkundige plannen van de gemeente die mede naar aanleiding van het 4-jaarlijkse gemeentelijk woonwensenonderzoek worden opgesteld. Echter, toetsing aan de uitkomsten van dit lokale woonwensenonderzoek had wellicht tot andere beoordeling geleidt.

“… inwoners van Vinkel willen kopen of zelfbouwen…”

 

In Vinkel lijkt geen of nauwelijks behoefte aan huurwoningen en des te meer aan koopwoningen of gelegenheid tot zelfbouw. Hierin, zo moeten we constateren, is gedurende de afgelopen 10-15 jaar onvoldoende voorzien, waardoor inmiddels een hele generatie jongvolwassenen genoodzaakt was zich buiten Vinkel en de gemeente te vestigen.

Om te voorkomen dat er opnieuw een hele generatie inwoners uit Vinkel “gedwongen” worden elders woonruimte te zoeken, wordt de uitkomst en volledige uitslag van het Vinkelse woonwensenonderzoek met verschillende instanties en belanghebbenden gedeeld en wordt er aandacht voor gevraagd, opdat toekomstige plannen en besluitvorming de woonwensen in Vinkel beter faciliteren. 

 

De volledige cijfermatige rapportage van dit woonwensenonderzoek is hieronder in te zien:

Resultaten woonwensenonzerzoek Vinkel zomer 2025


LinkedIn

Deze website wil gebruik maken van cookies.